Діти збираються разом у класі, щоб відсвяткувати день народження свого друга. Що ж подарувати у такий святковий день? Точно! Немає нічого веселішого ніж мандрівка у зоопарк, у якому живуть сила-силенна цікавих тваринок. Отож малюки вирушають у неймовірну пригоду - подорож!

Та, щоб мандрівка була корисною і цікавою перш за все треба вивчити, які тваринки живуть у зоопарку, і що вони роблять. Але наша неймовірна подорож – не з легких, адже зоопарк розташований так далеко. Пішки ми туди не дійдемо, треба їхати транспортом. Спершу потрібно добратися на кораблі, потім пересідаємо на авто і нарешті величезні автобуси. Саме вони привозить нас до зоопарку.

О ні, зоопарк зовсім порожній, як і клітки у ньому. Що ж трапилося тут? Куди зникли усі тваринки? Можливо, вони загубилися? Це не повинно зіпсувати свято нашого іменинника, ми повинні допомогти повернути їх. Хто ж нам у цьому може допомогти? Нам потрібно звернутися до того, хто зможе провести розслідування, і підказати, що трапилося із тваринками та куди вони зникли. Точно!

Нам потрібно звернутися до детективного бюро.

І вирушаємо ми у бюро. Там нас зустрічає детектив, який вручає нам карту-таблицю, на якій 5 великих знаків питання. Він не забуває дати нам спорядження справжніх знавців цієї справи: лупу та бейджики детективів. 5 знаків питання вказують, що саме стільки тваринок зникло, і ми повинні з’ясувати хто вони і де подівалися.

Для того, аби вгадати першу тваринку, треба скласти пазл із кольорів, кожна пара кольорів при з’єднанні утворює на задній стороні печатку (емблему школи Хелен Дорон). Але ж гляньте є два кольори, які не мають печатки. Що б це мало означати? Це ж чорний та білий кольори. Ви пам’ятаєте, яка тваринка має такі барви? Це ж зебра! За знаком питання відкривається зображення зебри.

Яка ж друга тваринка? Відповідь криється у великій «пінаті», що висить на стелі. Діти беруться розбивати велику пінату і з неї висипається конфеті, цукерки і…..що це? Великий рудий хвіст. Чий він? Все вірно, наша друга тваринка, це лисичка. Відкриваємо другий знак питання.

Третя тваринка. Приліплюємо на спину імениннику зображення тваринки так, щоб її назву знали всі окрім нього самого. Тепер імениннику доведеться дізнатися, хто це по театру тіней. Детектив показує тіні різних тваринок у великій чарівній кулі, всі разом називають тварин, відповідають «так» чи «ні». Останньою з’являється тінь лева, дітки дружньо відповідають «так» і тепер ми знаємо, що ж це за третя тваринка!

Для наступного завдання на шнурку розвішуються різні фрукти та солодощі та зображення тварин відповідно. Усі пари тваринка-їжа абсурдні, тому дітлахи відповідають заперечно на конструкції дракончик любить яблука чи ведмідь любить печиво. Єдина правильна пара це мавпочка любить банани, тепер ми знаємо, яка четверта тваринка!

Остання тваринка заховала відгадку на найвищу поличку, хто ж вона? Бавимося пантоміму. Розуміємо, що це жираф. Дістаємо коробку із захованою розгадкою, яку заховала жирафа!

Та розгадка запакована дуже ретельно, в одній коробці заховані ще декілька коробок та ще декілька мішечків. Врешті відкриваємо їх і знаходимо там різноманітні сліди тварин, які загубилися, тепер прийшов час шукати куди сліди нас приведуть…

А приводять вони нас у святковий клас, де нас чекають усі 5-теро чудових тваринок та усілякі смаколики. Бо саме час заспівати пісню нашому імениннику і подарувати йому найкращі в світі подарунки!

ПІСНЯ «Happy birthday»